در این مقاله قصد داریم پرطرفدارترین رنگ مبلمان سال 2019 ، روانشناسی رنگ ها و همچنین رنگهای دیگری که بیشترین علاقمندان را در این حوزه دارد مورد بررسی قرار دهیم، اگر شما جزء کسانی هستید که هنوز ایده ای برای انتخاب رنگ مبلمان ندارید، و یا برای انتخاب دچار تردید هستید این مقاله میتواند تا حدود زیادی به شما در انتخاب رنگ مورد نظر با توجه به علاقه و روحیه ای که دارید کمک کند.

انتخاب رنگ مبلمان در خانه از اهمیت زیادی برخوردار است چرا که تاثیر مستقیمی در روحیه شما دارد و میتواند فضای محیط را تحت تاثیر قرار دهد .در اکثر موارد معمولا مبل را بر اساس نوع و مدل آن انتخاب میکنند و اهمیت زیادی برای رنگ مبل قائل نمیشوند که این مساله بعد ها میتواند باعث باعث پشیمانی از خرید آن مبل شود ، پیشنهاد ما به شما این است که هنگام انتخاب رنگ مبل رنگ هایی را انتخاب کنید که با هر بار تغییر در دکوراسیون منزل لازم نباشد مبلمان را نیز تغییر دهید، در ادامه این مقاله به معرفی پرطرفدارترین رنگ مبلمان سال 2019 و همچنین رنگ های محبوب دیگر می پردازیم .

مبلمانی با رنگ سفید :

رنگ مبلمان سال 2019 _ سفید

برای ایجاد فضایی آرام و معنوی در منزل ما به شما رنگ سفید را پیشنهاد میکنیم، این رنگ تداعی کننده ظاهری تمیز و نیرو بخش در منزل میشود، همچنین میتوانید به راحتی دکوراسیونی با رنگ های مختلف را به فضای منزل اضافه کنید بدون اینکه نگران نا همگونی رنگ ها باشیم، به علاوه این رنگ همیشه تازگی خود را حفظ میکند و هیچ وقت از مد نمی افتد . از موارد مهمی که در هنگام خرید مبلمان سفید باید به آن توجه داشته باشید، نوع پارچه مصرفی در مبل است که باید به آسانی قابل شستشو باشد و در برابر لکه نیز مقاوم باشد .

مبلمانی با رنگ خاکستری :

رنگ مبل سال 2019 - خاکستری

اگر بخواهید از مبل راحتی با رنگ خاکستری در منزل استفاده کنید شاید کمی باعث ایجاد یک فضای کسل کننده در محیط شود که این مشکل را میتوان با استفاده از رنگ های سایه ای به همراه رنگ خاکستری برطرف کرد .رنگ خاکستری معمولا حالت تشریفاتی بودن را در محیط ایجاد میکند و باعث ایجاد فضایی آرام و دقیق میشود . این رنگ قابلیت آن را دارد که با بسیاری از رنگ های دیگر ترکیب شود، به همین علت در لیست پرطرفدارترین رنگ مبلمان سال 2019 قرار گرفته است .

مبلمانی با رنگ مشکی :

رنگ مبل سال 2019 - مشکی

اکثر مردم به خاطر اینکه رنگ مشکی را در ارتباط با سوگواری و مرگ میدانند تمایلی به استفاده از این رنگ ندارند اما اگر بتوانیم به طور هوشمندانه ای این رنگ را با ترکیب در رنگ های دیگر به کار گرفته شود، میتواند باعث فضایی پیچیده و سنگین در محیط شود . معمولا از رنگ مشکی فقط برای برجسته نشان دادن اجسامی مانند قاب عکس و بعضی دکوراسین دیگر استفاده میشود .

مبلمانی با رنگ زرد :

رنگ مبل سال 2019 - زرد

این رنگ باعث ایجاد فضایی روشن و خوشبینانه میشود ، این رنگ از خانواده رنگ های روشن محسوب میشود و در صورت بکارگیری باعث میشود که نور کمی وارد محیط شود .مهمترین مزیت استفاده از رنگ زرد در مبلمان، روشن و جذاب کردن فضا بدون توجه به سبک و سیاق اتاق است، از دیگر مزایای استفاده از رنگ زرد در مبلمان، قابلیت استفاده در تمامی سبک ها از سبگ مدرن گرفته تا معاصر و کلاسیک است. اگر میخواهید فضایی شاد و سرزنده در محیط زندگی خود به وجود آورید بهترین گزینه برای رنگ مبل، استفاده از رنگ زرد است .

مبلمانی با رنگ قرمز:

رنگ مبل سال 2019 - قرمز

اگر بخواهیم از نظر روانشناسی رنگ قرمز را بررسی کنیم این رنگ نشان دهنده خطر و تهدید است اما استفاده از رنگ قرمز در مبل استیل باعث تهییج فضای خانه خواهد شد،رنگ قرمز باغث بالا رفتن فشار خون و ضربان قلب میشود که میتوان با استفاده کردن از سایه های گرم تر، حس خوبی را در فضا ایجاد کرد . 

مبلمانی با رنگ صورتی :

رنگ مبل سال 2019 - صورتی

تصور بسیاری از رنگ صورتی یک رنگ زنانه است اما هر کسی میتواند دوستش داشته باشد و به آن عشق بورزد، استفاده از این رنگ در مبلمان باعث ایجاد فضایی خوشایند در منزل خوهاد شد، این رنگ بسیار طرفداران زیادی دارد و به کار گیری آن در مبلمان باعث ایجاد فضایی آرام میشود، با بکارگیری رنگ آبی در مبلمان فضایی دلباز و دوست داشتنی خواهیم داشت .

مبلمانی با رنگ بنفش :

رنگ مبل سال 2019 - بنفش

به جرات میتوان گفت که رنگ بنفش یکی از محبوب ترین ها در فهست پرطرفدارترین رنگ مبلمان سال 2019 است که علاقه مندان زیادی دارد و معمولا در محیط های لوکس و گران قیمت به وفور مورد استفاده قرار میگیرد، بهترین حالت استفاده از رنگ بنفش در ممبلمان ترکیب این رنگ با سایر رنگ ها است زیرا بنفش قابلیت ترکیبی بالایی با سایر رنگ ها دارد . از جمله رنگ هایی که در کنار رنگ بنفش جلوه ی خاصی به منزل ما میبخشد رنگ های خاکستری و طلایی است .

مبلمانی با رنگ آبی :

رنگ مبل سال 2019 - سبز

از نظر روانشناسی رنگ آبی حس آرامش و اطمینان را در محیط به وجود می آورد، استفاده از این رنگ در مبلمان ایجاد کننده آرام و بدون هیجان است و میتواند انتقال دهنده این حس به کسانی که در این محیط قرار میگیرند باشد.از پرطرفدارترین رنگ ها برای اتاق نشیمن آبی فیروزه ای روشن و آبی اسمانی است که بسیار مورد استقبال قرار گرفته . این رنگ نیز در فهرست پرطرفدار ترین مبلمان سال 2019 در رده بالای فهرست پر طرفدار ها قرار دارد .

مبلمانی با رنگ سبز:

رنگ مبل سال 2019 - آبی

 

رنگ سبز یکی از رنگ های آرام بخش است که موجب ایجاد فضایی شاد در محیط میشود، از آنجایی که سبز رنگ طبیعت نیز هست استفاده از آن در مبلمان باعث سرزندگی و افزایش روحیه میشود، همچنین میتوان این رنگ را در ترکیب با رنگ های دیگر استفاده کرد که نتایج بسیار خوبی به همراه دارد . بر اساس نظرسنجی که در سال 2013 انجام شده رنگ سبز رنگ محبوب اکثریت مردم جهان بوده و همچنین در سال 2017 به عنوان رنگ سال انتخاب شده است، اکنون نیز در فهرست پرطرفدارترین رنگ مبلمان سال 2019 قرار دارد . استفاده از این رنگ در مبلمان در کنار گیاهان آپارتمانی یک فضای سرشار از آرامش و نشاط را برای شما ایاد میکند . از اثرات دیگر رنگ سبز که از نظر پزشکی نیز به اثبات رسیده عبارتند از :بهبود التهابات فصلی، افزایش سرعت یادگیری، و رفع خستگی .

نتیجه گیری :

در انتخاب مبلمان خیلی چیزها را باید مد نظر قرار دهیم که یکی از آنها رنگ مبلمان است، انتخاب رنگ مناسب و متناسب با روحیه، میتواند در انتقال حس به فضای منزل بسیار تاثیر گذار باشد . افراد با روحیه آرام بهتر است که مبلمانی با رنگ های آبی، سبز و سفید را انتخاب کنند و برای افرادی که هیجان و شور بیشتری دارند رنگ های قرمز، بنفش و زرد توصیه میشود. ما در این مقاله به معرفی پرطرفدارترین رنگ مبلمان سال 2019 و چندین رنگ محبوب و دوست داشتنی دیگر پرداختیم، امیدواریم با خواندن این مقاله توانسته باشید رنگ مناسب روحیه خود را تشخیص داده باشید و در مبلمان منزل از آن استفاده کنید .

برای انتخاب یک رنگ مناسب شما می بایست به تعداد اعضای خود و همچنین وجود خردسال در منزل دقت کنید. اگر می خواهید برای منزلی مبل خریداری کنید که دارای فرزند خردسال می باشد بهتر است از خرید رنگ های روشن دوری کنید چرا که جذب آلودگی توسط رنگ های روشن بسیار بالا بوده و همین امر باعث می شود تا به راحتی آلوده شود. استفاده از پارچه های سفت و سخت مناسب تر می باشد چرا که دیرتر آلوده شده و به راحتی می توان آلودگی را تمیز کرد اگر شما قصد خرید مبل راحتی را دارید باید به این نکته توجه کنید که رنگ مبل فاکتوری بسیار مهم و اساسی است برای مبل کلاسیک نیز همین طور است و حتی برای مبل استیل نیز رنگ مبل از اهمیت خاصی برخوردار است 

رنگ مبل