در این مطلب قصد داریم تا هست نکته طلایی آموزش گریم صورت را در اختیارتان قرار دهیم. همه به دنبال زیبایی هستند و برای زیباتر شدن کار ها مختلفی انجام می دهند. شما با یک گریم خوب و درست می توانید زیبا تر از آن چه هستید، باشید. اصلا کار سختی نیست فقط کافی است که یک سری نکات و اطلاعات درباره لوازم آرایش و رنگ ها و نحوه استفاده از آن ها بدانید. این مطلب دقیقا همان چیزی است که شما به دنبالش هستید زیرا قرار است که نکات طلایی پریم صورت را در آن عنوان کنیم همراه ما باشید.

 اموزش گریم صورت

 1- مراقبت از پوست و آماده سازی برای آموزش گریم صورت

پوست در آرایش و گریم بسیار مهم است و در آموزش گریم صورت می خواهیم موارد لازم برای مراقبت از پوست را عنوان کنیم. بیشتر افراد به پوست های برنزه علاقه دارند و برای این که پوست خود را برنزه کنند در مقابل نور خورشید قرار می گیرند که صدمات جبران ناپذیری ایجاد می کند. از کوچکترین آن، چروک پوست تا سرطان پوست است. البته به این معنا نیست که خورشید بد است، در واقع شما باید حتما از کرم مرطوب کننده و کرم ضد آفتاب استفاده کنید تا برای خود خورشید با اثرات مفید داشته باشید.

پوست شما ساعت ندارد، پس به راحتی می توانید کرم مخصوص روز را شب استفاده کنید یا کرم مخصوص شب را روز. پوست شما در روز همان است که در شب است. به همین دلیل کرم آن فرق نمی کند و کافی است کرم مرطوب کننده مخصوص پوست خود داشته باشید و در تمام مدت از آن استفاده کنید. همینطور لازم است که این نکته را بدانید که لوسیون مخصوص بعد حمام را لازم نیست در همه قسمت های بدنتان بزنید تنها در قسمت هایی بزنید که فکر میکنید لازم است.

تصور اشتباهی که بین عموم رایج شده است که مراقبت پوست به معنای استفاده مطلق لوازم آرایش است. کرمی که امروز استفاده کرده ایید و پوست شما را تازه کرده است، لازم است تا چند ساعت بعد از کرم مرطوب کننده استفاده کنید.

2-سلامت پوست

پوست، زنده است و شادابی و سلامت آن دقیقا وابسته به سلامت جسمانی و فردی است. بیماری های زیادی مانند کم خونی، گواتر، اضطراب و بیماری های کبدی و کلیوی و بیماری های عفونی (مخصوصاً عفونت رحم در زنان) باعث خراب شدن آن می گردد. پس قبل از استفاده از هر کرمی لازم است تا به فکر سلامت جسمی باشید. پوست همیشه در حال تکامل است و به این بستگی دارد که فرد چی مینوشد، چه می خورد، چگونه ورزش می کند، چگونه می خوابد. با توجه به چنین عواملی است که پوست زیبایی خود را بدست می آورد. در آموزش گریم صورت هم در ابتدا نکات و اهمییت نگهداری از پوست را برای شما عنوان کردیدم.

آموزش گریم صورت

3-ساختمان صورت

برای آموزش گریم صورت، خیلی مهم است که ساختار صورت خود را به خوبی بشناسید مخصوصا لازم است که قبل از گریم هم ساختار صورت خود را بشناسید. در این آموزش گریمن صورت به شما خواهیم گفت چگونه؟ در ابتدا بهتر است چشم هایتان را ببنید و ساختمان و محل اسکلت صورتتان را با دست احساس کنید، با این روش به راحتی متوجه می شوید که هر قسمت از صورتتان به چه صورت است.

آموزش گریم صورت

4- کرم پودر

برای استفاده از کرم پودر لازم است این نکته را بدانید که، روغن موجود در کرم پودر و مواد موجود در آن جدا از هم هستند و به همین دلیل قبل از استفاده بهتر است که آن را تکان داده تا کاملا مخلوط شوند و مواد به خوبی روی پوست شما بنشیند. البته در آموزش گریم صورت توصیه می شود که از کرم پودر خیلی زیاد استفاده نکنید زیرا هم باعث خراب شدن پوست می شود و هم مصنوعی جلوه می دهد.

اگر کرم پودر شما خیلی روغنی است بهتر است به آن چند قطره قابض اضافه کنید، با این روش کرم پودر لطیف تر شده و حالت روغنی آن کاهش می یابد. اگر کمی کرم پودر مایع و سپس پودر غیر فشرده روی پلک ها بزنید، سطح آن برای زدنِ سایۀ چشم پودری صاف شده و در نتیجه آسان تر روی آن قرار می گیرد، هم چنین بهتر پخش شده و دوام آن نیز بیشتر می شود.

5-پودر

در آموزش گریم صورت، به شما طریقه استفاده از لوازم آرایشی پودری به مانند: سایه چشم، رژ گونه و… را می گوییم. برای استفاده از این لوازم آرایشی بهتر است که ابتدا لایه نازکی پودر فشرده یا غیر فشرده را روی پوست بزنید شاید برایتان سوال باشد چرا؟ زیرا اگر سایه چشم و رژ گونه پودری را مستقیم روی صورت چرب خود بزنید حالت خمیری پیدا می کند.

برای پودر به خوبی پخش شود وبه صورت یک دست را روی پوست داشته باشید، اسفنج یا برس پودر را کمی تکان دهید تا پودر اضافی از آن خارج شود.

آموزش گریم صورت

6-پوشش دهنده

پوشش دهنده ها خیلی خوب عمل می کنند زیرا در برابر لوازم آرایشی دیگر غلیظ تر هستند و به همین دلیل قدرت پوشش دهی آن ها بالا تر است. در آموزش گریم صورت می خواهیم درباره چگونگی استفاده از کانسیلر ها یا همان پوشش دهنده ها برای شما بگوییم.

پوشش دهنده ها در رنگ های مختلف و متنوعی وجود دارند و باید بر اساس رنگ پوست خودتان انتخاب کنید. پوشش دهنده با ته رنگ طلایی اثر رنگ ارغوانی حلقه زیر چشم را خنثی کرده وآن را مانند پوست طبیعی جلوه می دهد. کافی است با استفاده از یک برس کوچک یا به وسیله نوک انگشت مقدار کمی از پوشش دهنده را روی قسمتی که می خواهید بپوشانید را به طور کامل بمالید تا به خورد پوستتان برود و سپس در صورت تمایل پودر بمالید روی آن. گاهی اوقات زیر چشم هایمان خیلی تیره است و کرم پودر کافی نیست برای پوشاندنش به همین دلیل در این جا باید از کانسیلر استفاده کنید. همینطور جالب است که بدانید می توان پوشش دهنده را با سایه چشم به شکل کرم ویا مایع و روژگونه و روژلب به شکل کرم مخلوط کرد . تا آن را کم رنگ ویا رقیق کند.

آموزش گریم صورت

7-سایه ها و سایه روشن

در اموزش گریم صورت باید به سایه و سایه روشن هم توجه داشته باشیم. محصولات آرایشی را مستقیما از ظرف محصول وبا استفاده از برس یا نوک انگشتان به کار ببرید وآن را بر سطح مورد نظر طوری بمالید که درهمه جا دارای یک غلظت بوده ومقدار آن کافی باشد تا خطوط آشکار محو گردد.

آموزش گریم صورت

8-ابرو ها

در آموزش گریم صورت، ابرو ها از جایگاه ویژه ایی برخوردارند زیرا که ابرو ها در صورت بسیار تاثیرگذار هستند. در ابتدا باید تصمیم بگیرید که چه ابرویی دوست دارید. برلای این که به ابرو هایتان فرم دهید لازم است که با دقت در آیینه نگاه کنید. شکل اصلی کمان ابرو را موهای بالای ابرومشخص می کند. باید این شکل را به عنوان راهنما درنظرگرفته وبراساس آن موهای زیر ابروها را بگیرد.

آموزش گریم صورت

حرف آخر

این هشت نکته طلایی واقعا طلایی هستند ومعجزه آسا هستند و بسیار تاثیر گذار هستند. شما لازم است که این هفت نکته را به درستی بشناسید و درک کنید.

منبع : آموزش گریم صورت