مقدمه:

هدف از مقاله پیش رو آشنایی با نکات ضروری و اولیه ای است که در هنگام خرید مبل کلاسیک باید به آنها توجه داشت تا هم از خریدی که انجام داده ایم راضی باشیم و هم مبلمان مورد نیازمان را به درستی انتخاب کنیم .
امروزه با وجود روش های گوناگون خرید، و رشد فروشگاه های اینترنتی بیش از هر زمان دیگری این امکان وجود دارد که ما تقریبا همان چیزی که در ذهن داریم را انتخاب و خریداری کنیم اما نکته حایز اهمیت در این میان توجه به نیاز ما در رابطه با آن محصول است و اینکه آیا محصول مورد نظر احتیاج ما را کاملا و به درستی برطرف میکند یا خیر ،در ادامه این مقاله 6 معیار مهم و ضروری که در هنگام خرید مبل کلاسیک حتما باید به آنها توجه داشت تا را با هم بررسی میکنیم .

1_بودجه ما چقدر است؟

بودجه برای خرید مبل

مهمترین مساله ای که در ابتدا باید به آن توجه داشت این است که ما برای خرید مبل تا چه میزان میتوانیم هزینه کنیم ، مطمینا برای خرید یک مبلمان با کیفیت و مرغوب که بتوانیم چند سال از آن استفتده کنیم باید هزینه ی بیشتری را در مقایسه با یک مبلمان معمولی متقبل شویم ، پس باید در ابتدا بودجه ای را برای این منظور در نظر گرفته باشیم.

2_فضای منزل ما چقدر است؟

خرید مبل کلاسیک

شناخت دقیق محط مورد نظر به ما کمک میکند که بتوانیم محصولی مطابق و مورد نیاز با آن فضا را انتخاب کنیم معمولا برای محیط های کوچک بهتر است مبلهای حجیم و چند تکه استفاده نکنیم زیرا در صورت استفاده، فضا تنگ و کوچک به نظر می رسد و بالعکس اگر برای محیط های بزرگ از مبلمانی کوچک و جمع و جور استفاده کنیم فضای مورد نظر ما تا حدودی خلوت به نظر میرسد،همچنین اگر محیط منزل ما کوچک است با قرار دادن یک مبل در این فضا سایر فعالیت های ما مختل میشود پس باید به دنبال خرید یک مبل متاسب با فضای منزل باشیم .با توجه به موارد گفته شده بالا درمییابیم که یکی از مهمترین نکاتی که باید هنگام خرید مبل به آن توجه داشت شناخت دقیق محیطی است که میخواهیم برای آن مبل تهیه کنیم

3_محل استفاده مبل کجاست؟

فضای خانه

قبل از خرید باید مکان و نوع استفاده از مبل را مشخص کنیم اگر محل مورد نظر ما جایی است که در آنجا به صورت خانوادگی تلویزیون نگاه میکنیم مبلی که انتخاب میکنیم باید یک مبلمان راحت جهت نشستن دایمی و البته همراه با یک میز برای قرار دادن ظروف پذیرایی باشد اما اگر محل مورد نظر ما اتاق نشیمن است باید از یک مبل رسمی و متناسب استفاده کنیم .

4_چه وقت خرید کنیم؟

خرید مبلمان

اگر برای خرید مبلمان برنامه ریزی داشته باشیم میتوانیم از تخفیف های ویژه ای استفاده کنیم معمولا در هنگام برگزاری نمایشکاه های فصلی مبل در تهران و شهرستانها میتوانید از تخفیف های ویژه ی آنها بهره مند شوید ،گاهی اوقات نیز مبلی که ما در ذهن داریم ممکن است آماده نباشد و نیاز باشد که طبق سفارش ساخته شود که این زمان برای ساخت معمولا چیزی در حدود 6 الی 8 هفته به طول می انجامد و اگر از قبل برای خرید برنامه ریزی نکرده و نیاز به خرید فوری داشته باشیم مجبور خواهیم شد که از مدل های پیش ساخته شده در بازار خرید کنیم.

5_از کجا خرید کنیم ؟

خرید مبل

خوشبختانه امروزه فروشگاه های زیادی در این حوزه وجود دارد و ما برای خرید مبل کلاسیک با انتخاب های متنوع و گوناگونی مواجه خواهیم شد، اگر قصد خرید داریم بهتر است به چند فروشگاه سر بزنیم و از محصولات متنوعی که وجود دارد دیدن کنیم و درباره کیفیت کالاهای ارایه شده ،قیمت و خدمات پس از فروش،اطلاعاتی به دست بیاوریم.گارانتی و سیاست های شرکت در خصوص مرجوعی کالا یکی از نکاتی است که به دقت باید مورد بررسی قرار گیرد. فروشگاه های اینترنتی زیادی هم در این بخش مشغول به فعالیت هستند که دایره انتخاب را برای ما گسترده تر میکنند .

6_چه رنگ مبلی برای منزل ما مناسب است ؟

مبلمان زیبا

یکی دیگر از مواردی که در هنگام خرید باید به آن توجه کنیم رنگ مبل است که با توجه به فضای خانه و روحیه ای که داریم باید رنگ مورد نظر را انتخاب کنیم .اگر شما آدمی هستید که رنگ ها تاثیر زیادی در زندگی شما دارد و از آن انرژی میگیرید بهتر است در انتخاب مبل حتما آن را لحاظ کنید و یا مجموعه ای از رنگ های مورد علاقه را انتخاب کنید زیرا شما با آن رنگ ها حس خوبی پیدا میکنید و باعث آرامش شما میشود . همچنین رنگ مبل یکی از عواملی است که تاثیر زیادی در شیک بودن و جلوه منزل شما خواهد داشت .

7_آیا مبل مورد نظر اتیکت دارد؟

اتیکت در هنگام خرید مبل

کلیه اطلاعات درباره مبل مورد نظر در قسمت اتیکت آن نوشته شده است ،در هنگام خرید مبل کلاسیک حتما به اتیکت توجه کنید ،شرکتها موظف هستند که اگر در ساخت مبل از مواد مصنوعی استفاده شده است حتما در اتیکت آن قید کنند، در ضمن اگر در قسمت مواد سازنده نام یک چوب آورده شده باشد تمام قسمتهای مبل باید از همان نوع چوب باشد.

نتیجه گیری

خرید یک مبل متناسب با در نظر گرفتن مواردی که گفته شد کار دشواری به نظر نمیرسد و با رعایت نکات گفته شده میتوانیم یک خرید خوب و رضایت بخش داشته باشیم اما اگر بدون بررسی و تحقیق اقدام به خرید کنیم نه تنها باعث هدر رفتن وقت و پول خود شده ایم بلکه نتایج حاصل از انتخاب نیز نمیتواند رضایت بخش باشد موارد گفته شده از بین تعداد زیادی نکته انتخاب شده است ما در این مقاله سعی کردیم مهترین و ضروری ترین نکاتی که در خرید مبل کلاسیک از اهمیت زیادی برخوردار است را ذکر کنیم . امیدواریم با خواندن این مقاله به درستی بتوانید مبل مورد نیاز منزل خود را انتخاب نمایید