خرید مبل ارزان و در عین حال با کیفیت یکی از دغدغه های همیشگی خریداران مبل است ، در این مقاله ما نکات مهمی برای اینکه خریدی راضی کننده داشته باشید را بیان کرده ایم ، در صورتی که قصد خرید مبل دارید به شما پیشنهاد میکنیم این مقاله را از دست ندهید .

اگر بخواهیم یک دسته بندی کلی از مبل داشته باشیم میتوانیم مبل را به طور کلی دردو دسته استیل و کلاسیک قرار دهیم، هر کدام از این دو گروه مبلمان مزایا و معایب خود را دارند که در ادامه آنها را مورد برسی قرار میدهیم، اگر قصد خرید مبل ارزان و در عین حال با کیفیت و مناسب را دارید در ادامه با ما همراه باشید.

 

خرید مبل ارزان - مبل کلاسیکنکته حائز اهمیت و اولین چالش پیش رو در هنگام خرید مبل ارزان این است که چه نوع مبلمانی برای منزل ما مناسب است مبل تمام پارچه یا چوب و پارچه ،اگر در اعضای خانواده شما شخصی مبتلا به بیماری آسم هست و یا بچه کوچک یا فرد سالمندی حضور دارد بهتر است از مبلمان پارچه ای استفاده نکنید زیرا گرد و غبار روی پارچه میتواند باعث حساسیت های تنفسی و مشکلات بسیاری شود .مزیت مبل هایی که حجم بیشتر آن را چوب تششکیل داده است این است که نسبت به مبل پارچه ای بسیار سریع تر تمیز میشوند و گرد و غبار کمتری هم در آن نفوذ میکند در هنگام خرید مبل کلاسیک باید به تفاوت مبل استیل با مبل کلاسیک دقت داشت زیرا این دو نوع مبل به دلیل شباهت هایی که با هم دارند اغلب با یکدیگر اشتباه گرفته میشوند یکی از روش ها ساده برای تشخیص این دو نوع مبل از یکدیگر نوع منبت کاری بکار رفته در آنها است زیرا مبل کلاسیک منبت کاری کمتری نسبت به مبل استیل دارد روش دیگر برای تشخیص این دو نوع مبل از یکدیگر ظرفیت مبل است، عموما مبلمان استیل ظرفیت بیشتری نسبت به مبل کلاسیک دارد .

امروزه بعضی از تولیدی های بازار به جای استفاده از کلاف راش ، به اشتباه از کلاف چوب سفید و زرین استفاده میکنند که این کار با اینکه میتواند هزینه تمام شده مبل را کاهش دهد اما تاثیر منفی در زیبایی مبل دارد.

 

به طور کلی در هنگام خرید مبل ارزان یک سری نکات را باید مورد توجه قرار داد که در ادامه به ذکر چند مورد میپردازیم .

 

 خرید مبل ارزان - مبل زیبا و با کیفیتمواردی که باید درهنگام خرید مبل ارزان به آنها توجه کرد :

• اولین موردی که باید در هنگام خرید مبل به آن توجه داشت این است که برای چه قسمتی از منزل قصد خرید داریم تا بتوانیم متناسب با آن قسمت مبلی را انتخاب کنیم
• نکته حائز اهمیت دیگر آن است که فضای محیطی را که قصد خرید مبل برای آن را داریم به خوبی بشناسیم ، معمولا برای محیط های کوچک بهتر است که از مبل استیل استفاده نکنیم چرا که باعت از دست رفتن تناسب محیط میشود همچنین فضای زیادی را اشغال میکند و باعث از دست رفتن فضای زیادی در منزل شما میشود .
• یکی از ضروری ترین کارهایی که باید در هنگام خرید انجام داد توجه به میزان هزینه و بودجه است، زیرا این کار شما را از سردرگرمی بیرون می آورد و باعث میشودمواردی که در بازه قیمتی شما نیستند را به راحتی کنار بگذارید
• بعد از اینکه فضا منزل و بودجه را در نظر گرفتیم میتوانیم یک انتخاب مناسب داشته باشیم و از بین مدل های متفاوتی که در بازار موجود است یکی را انتخاب کنیم از پرطرفدارترین مدلهای موجود در بازار میتوان به مبل راحتی، استیل، ال و …. اشاره کرد
• با در نظر گرفتن موارد بالا همه چیز برای یک انتخاب مناسب فراهم است حالا نوبت به رفتن به یکی از فروشگاه های مبل و انتخاب مبل مورد نظر است، توصیه میشود در هنگام مراجعه به فروشگاه چند نکته را حتما مد نظر قرار دهید و از فروشنده درباره این موارد سوال کنید از جمله این موارد عبارتند از : جنس قاب مبل، گارانتی، شرکت تولید کننده، دوام پارچه و ….
رنگ بندی پارچه یکی از موارد مهمی است که باید توجه ویژه ای به آن شود تا علاوه بر خرید مبل ارزان و با کیفیت رنگ مبل نیز مورد پسند و متناسب با روحیه اعضای خانواده باشد .

خرید مبل ارزان - مبل استیل

اگر نیاز فوری به خرید مبل ندارید سعی کنید تا حد امکان از خرید در ایام عید اجتناب کنید چراکه در این ایام معمولا مبل بیشتر از ارزش واقعی آن قیمت گذاری میشود، بهترین گزینه برای خرید مبل ارزان نمایشگاه های مبل هستند که معمولا در همه شهر ها و در یک زمان از قبل اعلام شده برگزار میشود، در این نمایشگاه ها تولید کنندگان بزرگ مبل نیز حضور دارند و محصولات خود را عرضه میکنند . در صورت خرید از نمایشگاه های مبل اطمینان پیدا کنید که همان مبلی را که برای نمونه در نمایشگاه گذاشته شده برایتان ارسال نکنند زیرا این مبل ها عموما در معرض گرد و خاک بوده به علت امتحان از سوی بازدیدکنندگان متعدد مورد استفاده قرار گرفته و چهره مبل را از نو بودن انداخته است .
در صورتی که شما مستاجر هستید و دائما منزل خود را عوض میکنید بهتر از از خرید مبلمان گران و سنگین وزن خودداری کنید و در عوض از مبلمان سبک تر مانند مبل راحتی و مبل ال که حمل و نقل آنها نیز به مراتب آسان تر است استفاده کنید .

نتیجه گیری

امروزه مبلمان بیش از هر وسیله دیگری در دکوراسیون منزل خودنمایی می کند، پس برای خرید مبل ارزان و در عین حال با کیفیت باید کمی وسواس به خرج دهیم و عوامل متعددی را بررسی کنیم. ما در این مقاله سعی کردیم به مهمترین این عوامل که تاثیر زیادی در انتخاب یک مبل با کیفیت دارد اشاره ای داشته باشیم و آنها را به اختصار مورد بررسی قرار دهیم امیدواریم که با خواندن این مقاله بتوانید مبلمان مناسب منزل خود پیدا کنید .