در این مقاله قصد داریم تا تفاوت های مبل استیل و کلاسیک را بیان کنیم و اطلاعات مفیدی را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم تا به راحتی بتوانید مبل مناسب خود را انتخاب کنید . در یک دسته بندی کلی میتوان مبلمان را به سه دسته  ی کلاسیک، استیل و راحتی تقسیم کرد که این سه دارای شباهت ها و تفاوت هایی با یکدیگر هستند، اما در این بین مبل استیل و کلاسیک به خاطر شباهت هایی که با هم دارند سوالاتی را در ذهن ایجاد میکنند،  مبل استیل امروزه طرفداران زیادی دارد و کمتر کسی پیدا میشود که با این مدل آشنایی نداشته باشد، شباهت های زیادی که در بین مبل استیل و کلاسیک وجود دارد باعث شده که اغلب این دو را با یکدیگر اشتباه بگیرند اما در عین شباهت های زیاد تفاوت هایی نیز با هم دارند، مبل استیل در مقایسه با مبل کلاسیک ظاهر شلوغ تری دارد  و منبت کاری بیشتری در آن استفاده شده است از طرفی میزان چوب مورد استفاده در مبلب کلاسیک کمتر از مبل استیل است ،برای بررسی دقیق تر و رسیدن به جواب سوالاتی که در این زمینه در ذهن دارید در ادامه با ما همراه باشید .

مبل استیل :

تفاوت های مبل استیل و کلاسیک - مبل استیل

این مدل مبلمان یکی از پرطرفدارترین مدل ها در ایران است که به خاطر ویژگی هایی که دارد توانسته علاقه مندان بسیاری را به خود جذب کند . از ویژگی های مبل استیل میتوان به این موارد اشاره کرد: منبت کاری های زیبا و ظریف و طرح های زیبای به کار گرفته شده در دسته و پایه ی مبل، یکی از موارد دیگری که باید به آن توجه داشت وزن مبل استیل است که نسبت به مدل های دیگر بیشتر است زیرا چوب به کار برده شده در مدل استیل بیشتر از مدل های دیگر است .

مبل کلاسیک :

تفاوت های مبل استیل و کلاسیک _ مبل کلاسیک

 

همانطور که در ابتدای مقاله هم بیان شد مبل کلاسیک و استیل شباهت های زیادی با یکدیگر دارند اما در عین حال تفاوت هایی نیز دارند یکی از تفاوت های مبل استیل و کلاسیک این است که مبل کلاسیک معمولا بر اساس اصول و قواعد سنتی طراحی و ساخته میشود و نسبت به مبل استیل از طرح های ساده تری استفاده میکند،و از نظر وزن نیز مبل استیل به دلیل چوب زیادی که در آن مورد استفاده قرار میگیرد از مبل کلاسیک سنگین تر است

توجه به تناسب مبل :

تفاوت های مبل استیل و کلاسیک - مبل استیل

یکی از موارد مهمی که بتید در هنگام انتخاب مبل به آن توجه داشت ابعاد مبل است که باید متناسب با فضای منزل انتخاب شود معمولا به دلیل استفاده از منبت کاری های زیاد در مبل استیل این مبل از مدل کلاسیک از نظر مقیاس بزرگ تر است که در هنگام انتخاب مبل استیل باید کاملا فضای منزل را در نظر داشته باشیم تا بعدا به مشکل بر نخوریم . نکته دیگر این است که اطمینان پیدا کنیم که مبل مورد نظر در رفت و امد شما اخلال ایجاد نمیکند، در خانه هایی با ابعاد کوچک حتما این مورد باید به طور دقیق مورد بررسی قرار گیرد .

کاربرد مبلمان :

تفاوت های مبل استیل و کلاسیک - کاربرد مبل

فارغ از انتخاب مبل کلاسیک یا استیل یکی ازمهمترین نکات در هنگام انتخاب مبل توجه به کاربرد آن و مورد استفاده ی آن در منزل است، معمولا برای خانه هایی که در طراحی داخلی آنها از سبک کلاسیک استفاده میشود از مبلمان کلاسیک نیزبه خاطر همگونی محیط استفاده میکنند،اما اگر از آن دسته افرادی هستید که دکوراسیون خود را زیاد تغییر میدهید، مبل استیل برای شما یک انتخاب مناسب است .

جنس و نوع پارچه مبلمان :

تفاوت های مبل استیل و کلاسیک - پارچه مبل

انتخاب نوع پارچه مبل از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا تاثیر بسیار زیادی هم در دکوراسیون منزل و هم در مدل مبل خواهد داشت، در هنگام خرید مبل به جنس پارچه هم دقت کنید و به با دوام بودن پارچه و داشتن قابلیت شستشوی آن حتما توجه کنید . معمولا در مبلمان کلاسیک از پارچه های طرح دار بیشتر استفاده میشود و در مبلمان استیل پارچه هایی با طرح های مشبک و گلدار طرفداران زیادی دارد .

رنگ مبلمان :

تفاوت های مبل استیل و کلاسیک - رنگ ها

رنگ مبل از ویژگی هایی است که تاثیر مستقیمی در فضای منزل شما دارد بنابر این باید در انتخاب رنگ مبل دقت شود، اگر رنگ مبل منزل شما رنگ های شاد باشد در روحیه شما تاثیر مثبتی میگذارد و بالعکس . توجه به علایق شخصی در انتخاب رنگ مبل بسیار مهم است و باید از رنگ هایی استفاده کنید که انها را دوست دارید و با دیدن آن رنگ ها احساس راحتی میکنید . در مبل های کلاسیک انتخاب رنگ طلایی میتواند یک انتخاب خوب باشد زیرا این رنگ سبک دکوراسیون را بیشتر به سمت سبک کلاسیک میبرند و برای مبل استیل معمولا از رنگ هایی استفاده میشود که زرق و برق بیشتری دارند که یکی از تفاوت های مبل استیل و کلاسیک در انتخاب رنگ مبلمان است.

نتیجه گیری :

در این مقاله چند مورد از تفاوت های مبل استیل و کلاسیک را ذکر کردیم که توجه به این نکات تا حدود زیادی میتواند در انتخاب مبل مناسب به شما کمک کند، امیدواریم با خواندن این مقاله بتوانید به درستی از بین مبل استیل یا کلاسیک مبلی را که برای منزل شما مناسب تر است را انتخاب کنید.