در شراطی اقتصادی نامناسب کنونی همه ما به نوعی به دنبال خرید محصولاتی هستیم که در عین داشتن کیفیت، قیمت مناسبی نیز داشته باشد خرید مبلمان کلاسیک ارزان قیمت هم از این قاعده مستثنی نیست و در صورت وجود چنین فروشگاه هایی که مبلمانی با قیمت ارزان و در عین حال با کیفیت ارایه دهند امکان خرید برای افراد زیادی فراهم میشود .فروشگاه مبل و دکوراسیون منزل این امکان را فراهم کرده است که بتوانید مبلمان دلخواه خود را در کمترین زمان و با مناسب ترین قیمت خریداری نمایید. در ادامه این مقاله نکات مهم و کاربردی را که در هنگام خرید مبل کلاسیک ارزان قیمت باید به آنها توجه داشت تا ازخریدی که انجام داده ایم پشیمان نشویم را مورد بررسی قرار میدهیم، با ما در ادامه همراه باشید .

موضوعاتی که در این مقاله به بررسی آنها می پردازیم :

  • معرفی مبل کلاسیک و ویژگی های آن

  • مقایسه مبل کلاسیک با مدل های دیگر

  • نکات کاربردی برای خرید مبل کلاسیک ارزان قیمت و با کیفیت

  • نتیجه گیری

معرفی مبل کلاسیک و ویژگی های آن :

خرید مبل کلاسیک ارزان قیمت _ مبل کلاسیک

مبل کلاسیک چیست ؟ چرا به این نوع مبل کلاسیک گفته میشود ؟ آیا خرید مبل کلاسیک ارزان قیمت به صرفه است ؟ ویژگی های متمایز کننده این نوع مبلمان چیست ؟ این سوالات و بسیاری سوال دیگر از این نوع وجود دارد که با شنیدن واژه مبل کلاسیک در ذهن هر کسی به وود می آید، برای یافتن و جواب این سوالات و بسیاری سوال های مشابه دیگر ما را در ادامه این مقاله همراهی کنید.

اولین قدم در شناخت مبل کلاسیک این است که در ابتدا تعریفی از واژه کلاسیک داشته باشیم، کلمه کلاسیک واژه ای لاتین و به معنای قدیمی و کهن است، با توجه به این تعریف میتوان مبلمان کلاسیک را اینگونه تعریف کرد که مبلمانیست که در عین اصالت و پایبندی به سنت های قدیمی، توانسته است که خود را با شرایط زندگی امروزی هماهنک کند و وفق دهد. شاید با این تعریف از مبلمان کلاسیک این برداشت را داشته باشید که این مدل مبل یکی از سبک های قدیمی مبلمان است، اگر اینگونه فکر کرده اید باید بگویم که در مورد مبل کلاسیک دچار اشتباه شده اید زیرا مبلمان کلاسیک نه تنها مبلمانی قدیمی به حساب نمی آید بلکه توانسته است هنرهای اصیل گذشته را با سبک زندگی امروزی در هم بیامیزد و در واقع تلفیقی از سنت و مدرنیته به حساب آید .

ویزگی های مبل کلاسیک چیست ؟

خرید مبل کلاسیک ارزان قیمت - ویژگی مبل کلاسیک

ظرافت :

این سبک مبلما را میتوان از ظریف ترین سبک های موجود در بازار دانست. باید به این نکته توجه داشت که ظرافت به معنای ضعیف و شکننده بودن نیست بلکه وقتی از ظرافت سخن میگوییم منظور هارمونی و هماهنگی تک تک اعضای مبلمان با یکدیگر است که این کار در نهایت دقت و هماهنگی انجام شده است .

استفاده از چوب :

در ساخت مبل کلاسیک از چوب استفاده شده است که این ویژگی خود انتقال دهنده طبیعی بودن محیط در انسان میشود، چوب استفاده شده در مبل کلاسیک اکثرا چوب راش و گردو است که از بهترین نوع چوب برای ساخت مبل به حساب می آید .

منبت کاری :

ویژگی متمایز کننده این سبک از دیگر سبکها استفاده از منبت کاری در بدنه مبلمان است که زیبایی خاصی به مبل کلاسیک بخشیده است .

کیفیت بالا :

دلیل کیفیت بالای مبل کلاسیک که یکی دیگر از ویژگی های برجسته مبل کلاسیک به شمار می آید استفاده از چوب های با کیفیت در بدنه مبل، مانند چوب گردو و راش است . با خرید این نوع مبلمان خیالتان راحت است که در صورت نگهداری مناسب، میتوانید سالها از آن استفاده کنید .

مقایسه مبل کلاسیک با مبل استیل :

خرید مبل کلاسیک ارزان قیمت - مقایسه مبلمان

مبل کلاسیک شباهت ها و تفاوت های زیادی با مبل استیل دارد، برای دانستن این شباهت ها و تفاوت ها در ادامه با ما همراه باشید. مبل استیل در مقایسه با مبل کلاسیک از ظرافت بیشتری برخوردار است و این ظرافت به وضوح در ظاهر مبل دیده میشود، همچنین با توجه به اینکه در ساخت مبل استیل از چوب، بیشتر از مبل کلاسیک استفاده شده است مبل استیل از نظر وزن سنگین تر از مبل کلاسیک است.

از جمله تفاوت های دیگر این دو نوع مبلمان میتوان به تفاوت در کنده کاری انها اشاره کرد که مبل استیل از کنده کاری ها و طرح های بیشتری برخوردار است از طرفی طرح های مبلمان کلاسیک از اصول و قواعد سنتی که با شرایط امروزی تطبیق داده شده است بهره میبرد. تفاوت دیگرمبل کلاسیک و استیل این است که مبلمان استیل معمولا به صورت 9 نفره در بازار موجود است اما مبل کلاسیک  بیشتر به صورت 7 نفره عرضه میشود. در کل این دو نوع مبلمان شباهت های زیادی به یکدیگر دارند با این تفاوت که مبل کلاسیک سبک تر و ساده تر بوده و از نظر قیمت نیز نسبت به مبل استیل ارزان تر است .

نکاتی کاربردی برای خرید مبل کلاسیک ارزان قیمت و با کیفیت:

خرید مبل کلاسیک ارزان قیمت - نکات کاربردی

برای خرید مبلمانی متناسب با محیط، باید ارتفاع و عرض مبل را با توجه به ابعاد محیط مورد نظر، مشخص کنیم . از موارد مهم دیگری که در هنگام خرید مبل نادیده گرفته می شود اما اهمیت زیادی دارد توجه به وجود فاصله کافی بین دو دسته ی مبل است، هنگامی که قصد داریم مدت زمان طولانی را بر روی مبل استراحت کنیم باید مطمین شویم که فاصله کافی بین دو دسته مبل وجود دارد. اگر فضای منزل شما کوچک است بهترین انتخاب خرید مبل های بدون دسته است و اگر فضای کافی در منزل دارید مبلمان گرد یک پیشنهاد خوب برای شما می باشد .

از آنجایی که مبلمان جزء وسایل بزرگ منزل به حساب می آید و معمولا تمایل داریم تا وقتی که از مد نیفتاده آن را عوض نکنیم بهترین کار این است که مبل را با پارچه ای خنثی بپوشانیم، در این صورت میتوانیم رنگ ها و طرح های دلخواه خود را با کوسن به آن اضافه کنیم .

خانواده هایی که دارای فرزند کوچک هستند بهتر است که از مبل هایی با رنگ های تیره و طرحدار در محیط منزل استفاده کنند چرا که مبل های بدون بافت و خنثی در این محیط مانند دعوت کردن به ایجاد یک فاجعه است .

نتیجه گیری :

امروزه خرید یک مبلمان با کیفیت و ارزان با وجود گستردگی محصولات موجود کمی دشوار به نظر میرسد،و قبل از خرید حتما باید اطلاعات مهمی که باید به آنها توجه داشته باشید را به دست آورده آورید، سایت فروشگاه مبل و دکوراسیون منزل میتواند درباره خرید مبل کلاسیک ارزان قیمت بسیار به شما کمک کند و اطلاعات کاربردی و مهمی را در اختیارتان قرار دهد تا بتوانید به راحتی محصول مورد نیاز خود را خریداری نمایید و از خرید خود رضایت داشته باشید .